STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŻYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


Warsztaty dla seniorów i wolontariuszy zorganizowane przez Kujawsko- Pomorski Oddział Okręgowy PCK w ramach zadania nr 4, programu pod tytułem „Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu – projekt pomocy środowiskowej dla seniorów”.

W dniu 27 października 2018r. w siedzibie PCK w Bydgoszczy przy ul. Warmińskiego 10 (sala w podwórzu) w godzinach od 12,00 do 16,00 w ramach projektu „Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu – projekt pomocy środowiskowej dla seniorów”odbyło się spotkanie wolontariuszy z seniorami, w czasie którego przeprowadzone były warsztaty pod hasłem: „ PIĘKNO CZERPANE Z NATURY – ekologiczne sposoby pielęgnacji ciała”. Celem tego zadania była integracja młodych ludzi z osobami starszymi oraz wymiana doświadczeń związanych z kosmetyką, a konkretnie wymiana informacji o domowych sposobach dbania o skórę. Zadaniem osób starszych było pokazanie wolontariuszom tradycyjnych i naturalnych metod dbania o wygląd skóry. Następnie przygotowane zostały wspólnie, ekologiczne kosmetyki z dostępnych sezonowych produktów spożywczych.

Zajęcia te poprzedzone były profesjonalnym wykładem, przeprowadzonym przez przedstawicieli firmy Oriflame, którzy w bardzo przystępny sposób omówili problemy związane z dbaniem o cerę dojrzałą. Następnie zorganizowali pokaz oczyszczania twarzy u osoby starszej i u osoby młodej, zakończony zabiegami pielęgnacyjnymi.

Uczestnicy spotkania otrzymali broszurkę przygotowaną przez Specjalistę do spraw wolontariatu, w której znalazły się proste przepisy na domowe maseczki. Pod kierownictwem specjalistów z Firmy Oriflame, każdy miał okazję przygotować sobie jedną lub dwie maseczki, które w specjalnie zakupionych do tego celu pojemniczkach mógł zabrać do domu i wypróbować na sobie.

Tematyka warsztatów została przyjęta z entuzjazmem, uczestnicy z zainteresowaniem słuchali porad Państwa Jolanty i Grzegorza Tamas. Spotkanie przebiegało przy kawie i herbacie oraz poczęstunku w postaci ciasta i owoców. Na sali panowała miła, rodzinna atmosfera, co sprzyjało międzypokoleniowej integracji.Elżbieta Marcinkowska

Specjalista do spraw wolontariatu

Najbliższy kurs: 30-31.03.2019

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: