STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  
POGODNA JESIEŃ ŻYCIA NA KUJAWACH I POMORZU - PROJEKT ROZWOJU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ DLA SENIORÓW


XXVI Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – etap okręgowy w Bydgoszczy


W minioną sobotę 19 maja 2018r., w czasie etapu okręgowego XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Bydgoszczy, wyłoniony został najlepszy zespół pierwszej pomocy, który będzie reprezentował województwo kujawsko-pomorskie na etapie centralnym w Rzeszowie.

Z pośród siedmiu drużyn biorących udział w tegorocznych rozgrywkach, mistrzyniami okazały się uczennice XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy pod opieką Pana Sławomira Maciąg.

Swoimi umiejętnościami i wiedzą musiały wykazać się na 4 symulowanych wypadkach, na sprawdzianie z praktycznych umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz na teście teoretycznym. Dzięki świetnemu przygotowaniu zdobyły 543 punkty na 589 możliwych. Poza tym okazały się najlepsze na stacji PPŻ, gdzie zdobyły 173 punkty na 182 możliwych i za ten sukces otrzymały specjalną nagrodę ufundowaną przez Sędziego Głównego Mistrzostw, którym była Pani Adrianna Czajkowska- Koordynator Wojewódzki Pierwszej Pomocy PCK.

Największym zaskoczeniem dla organizatorów była jednak reprezentacja Oddziału Rejonowego PCK w Tucholi – zespół pierwszej pomocy z Zespołu Szkół Licealnych I Agrotechnicznych w Tucholi pod opieką Pana Dariusza Krygowskiego, która uplasowała się na drugim miejscu i zdobyła największą ilość punktów na najtrudniejszej stacji wypadkowej. Za to osiągnięcie drużyna ta została uhonorowana pucharem i nagrodą Sędziego Głównego Mistrzostw.

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje, a współorganizatorom, Dyrekcji, nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, licznej grupie wolontariuszy pomagającym w przeprowadzeniu Mistrzostw i sponsorom Firmie PENTEL, ROPO PH oraz PROSIACZEK I STAN-MAR, gorąco dziękujemy. Bez ich zaangażowania i wspaniałomyślności nie udałoby się nam tak sprawnie i pomyślnie przeprowadzić tego konkursu.

Szczególne podziękowanie kierujemy do patronów honorowych: Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralik, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy Pana insp. Pawła Spychały oraz do Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego. Wsparcie, na jakie możemy co roku liczyć z ich strony, dodaje rangi naszemu przedsięwzięciu


W załączeniu przedstawiamy szczegółowy scenariusz etapu okręgowego XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Bydgoszczy, wykaz fundatorów pucharów i nagród oraz wyniki końcowe Mistrzostw.

Najbliższy kurs: 30-31.03.2019

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: