STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   ZARZĄD   GALERIA   ARCHIWUM   LINKI  

8.11.2017 - KOMUNIKAT W SPRAWIE LEGITYMACJI ZHDK !!!!

Kujawsko – Pomorski Oddział Okręgowy PCK informuje, że na dzień dzisiejszy nie wznowił wydawania legitymacji ZHDK.

W Ministerstwie Zdrowia nadal trwają prace nad nowelizacją „ Rozporządzenia w sprawie wzorów odznak i legitymacji wydawanych w związku z honorowym dawstwem krwi” z 11 września 2017 roku, w którym był błąd. W związku z powyższym czekamy na ogłoszenie poprawionego rozporządzenia w Dzienniku Ustaw.

O terminach odbioru legitymacji ZHDK do wniosków złożonych w miesiącach wrzesień, październik , listopad 2017 będziemy informować na stronie internetowej KP OO PCK w Bydgoszczy oraz na Facebook-u.

Osoby, które do dnia 08. 11. 2017 r. złożyły wnioski o wydanie wkładki do legitymacji ZHDK uprawniającej do ulg w opłatach za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym w Bydgoszczy mogą je odebrać od dnia 09.11.2017 r. w biurze PCK w Bydgoszczy.
19.10.2017 - Zaproszenie do udziału w XXVI Olimpiadzie

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż...

Czytaj więcej...
Pobierz deklarację (format PDF)...
Pobierz deklarację (format ODT)...
Pobierz deklarację (format DOC)...


21.09.2017 - Dziel się uśmiechem

We wrześniu 2017 r. rozpoczęła się V edycja programu "Dziel Się Uśmiechem". Pierwsze przeglądy w ramach akcji ruszyły 18 września br. i objęły dzieci w wybranych szkołach podstawowych w Grudziądzu. W dniu 20 września br. przegląd został przeprowadzony w Zespole Szkół nr 34 przy ul. Zacisze 16 w Bydgoszczy. Akcją zostały objęte dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26, 28 i 37 z Bydgoszczy oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi Wielkiej. Ogółem z przeglądu skorzystało 380 uczniów z klas od pierwszej do szóstej. Kolejne przeglądy w naszym województwie będą prowadzone w szkołach na terenie Torunia i Włocławka. W drugim etapie programu rozpoczną się zajęcia edukacyjne w wybranych szkołach podstawowych na terenie całej Polski, podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Zajęcia będą trwały do końca roku szkolnego 2017/2018.

Akcja przebiegała bardzo sprawnie dzięki gościnności dyrekcji Zespołu Szkół nr 34 oraz opiekunce i członkom Szkolnego Koła PCK za co im serdecznie dziękujemy.

Więcej informacji znajdziecie na stronach :
http://mojorbit.pl/dziel-sie-usmiechem
http://www.pck.pl/pages,10_300.html
http://stomatologianews.pl/dziel-sie-usmiechem-calej-polsce-ruszaja-bezplatne-przeglady-stomatologiczne-zajecia-szkolach-podstawowych

Zobacz zdjęcia...


17.09.2017 - Wyprawka dla Żaka

Już 17 raz mogliśmy bawić się na koncercie "Podaruj Dzieciom Serce", który był finałem akcji "Wyprawka dla żaka". Podczas występu Michała Szpaka zostały rozdane wyprawki szkolne dla najmłodszych bydgoszczan. Uśmiechy na twarzach dzieci pojawiły się, gdy otrzymały przybory z rąk samego piosenkarza. Tak duża ilość wyprawek szkolnych, jakie mogliśmy rozdać dzieciom w tym roku to zasługa hojności i dobrego serca mieszkańców naszego miasta. Mogli oni wesprzeć naszą akcję podczas zbiórek w Szkolnych Kołach PCK oraz bydgoskich marketach. W tym roku pełne plecaki trafiły również do dzieci z rodzin poszkodowanych w trakcie sierpniowej nawałnicy z naszego regionu. Niebawem również wspomniane rodziny otrzymają także środki sanitarno-higieniczne. Wszystkie te działania nie udałyby się bez wsparcia sponsorów, darczyńców i ludzi dobrej woli. Szczególne podziękowania kierujemy do nieocenionych wolontariuszy, którzy już od czerwca pracowali w ramach Szkolnych Kolach PCK na rzecz akcji "Wyprawka dla żaka".

Zobacz zdjęcia...


5.09.2017 - Na ratunek po burzy

We wtorek (05.09.b.r.) spod siedziby Kujawsko Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy wyruszył transport z pełnymi przyborów szkolnych plecakami dla dzieci z rodzin, które poniosły straty w wyniku nawałnic, jakie dotknęły rejon powiatu tucholskiego i nakielskiego. Działania nasze wsparła finansowo Rada Pań działająca przy Zarządzie Głównym Polskiego Czerwonego Krzyża, Firma Pentel, pracownicy Firmy HR Team Leader iQor Global Services Poland Sp. z o.o., dzięki którym mogliśmy przygotować wyprawki szkolne dla ogółem 60 dzieci z gminy Kęsowa , Tucholi, Gostycyna w powiecie tucholskim oraz z gminy Polichno Potulic i Występu z powiatu nakielskiego.

Dary dostarczyła Grupa Ratowników PCK własną karetką i już zgłosiła dalszą pomoc poszkodowanym. Wyrażamy nadzieję, że nasza pomoc w pewnym stopniu złagodzi stres wywołany przez nieoczekiwane zdarzenia atmosferyczne.

Akcja NA RATUNEK PO BURZY nadal trwa i niebawem przygotujemy następną partię darów w postaci środków sanitarno higienicznych i pampersów , które niebawem trafią do rodzin poszkodowanych z w/w gmin.

Zobacz zdjęcia...


29.08.2017 - Program "Godnie Żyć"

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Bydgoszczy realizuje do końca tego roku program "Godnie Żyć", który jest skierowany do grupy 120 osób, w tym bezdomnych i zagrożonych bezdomnościa oraz osób niepełnosprawnych lub długotrwale chorych i starszych. W ramach programu zapewniamy ciepłe posiłki, paczki żywnościowe, jak również w okresie jesienno-zimowym ciepłą odzież, bieliznę, środki sanitarno-higieniczne oraz medyczne. Również dla osób bezdomnych prowadzone są zajęcia z psychologiem oraz spotkania : obchody "Światowego Dnia Walki z Głodem", uroczysta wieczerza wigilijna połączona z wydawaniem zaopatrzenia na czas świąt. Osoby niepełnosprawne i starsze mają możliwość uczestnictwa w koncercie charytatywnym, organizowanym na podsumowanie akcji "Wyprawka Dla Żaka", jak i w spotkaniach integracyjnych z okazji "Światowego Dnia Walki z Głodem" i Świąt Bożego Narodzenia. Program realizowany jest w stołówce PCK oraz w siedzibie biura PCK w Bydgoszczy, dzięki dotacji z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

28.08.2017 - Pierwsze Wyprawki dla Żaka zostały wręczone

W miniony piątek czyli 25.08.2017r. na dziedzińcu siedziby PCK w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie 200 wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin najuboższych, dzieci niepełnosprawnych, a także dla dzieci romskich...

Czytaj więcej...
Zobacz zdjęcia...


23.08.2017 - Wyprawka dla Żaka - Podaruj Dzieciom Serce


Polski Czerwony Krzyż Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy w Bydgoszczy tradycyjnie już od siedemnastu lat jest organizatorem akcji charytatywnej pn. „WYPRAWKA DLA ŻAKA”, której celem jest pomoc rodzinom najuboższym i wyposażenie ich dzieci w wyprawki szkolne, które sprawią że godnie rozpoczną nowy rok szkolny.

Mając na uwadze trudną sytuację wielu rodzin w naszym mieście, a w szczególności matek samotnie wychowujących dzieci, pomoc pragniemy skierować do dzieci pochodzących z tych środowisk. W ostatnich dniach podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszych działań i objęciu pomocą dzieci z rodzin zamieszkałych na terenach dotkniętych nawałnicą.

W tym roku planujemy przygotować ok. 500 szt. wyprawek uczniom ze szkół podstawowych (II i III klasa) z naszego miasta oraz dzieciom niepełnosprawnym bez określenia przedziału wiekowego.

Poza tym w ramach realizacji rządowego Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020 skompletowaliśmy 100 szt. plecaków z pełnym wyposażeniem oraz stroje gimnastyczne dla dzieci pochodzenia romskiego z terenu Bydgoszczy, Koronowa, Inowrocławia i Świecia. Działania te podjęte zostały dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W najbliższy piątek czyli 25.08.2017. w godzinach od 11,00 do 13,00 podczas uroczystego spotkania z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego pierwsze wyprawki trafią już do 200 dzieci.

Na tym nasze działania się nie kończą, ponieważ w dniach 08, 09, 10 września 2017r. w godzinach od 13.00 do 18.00 (piątek) oraz w godzinach 10.00 – 18.00 (sobota i niedziela) planujemy przeprowadzić akcję w bydgoskich marketach, która polegać będzie na zbiórce artykułów szkolnych przez wolontariuszy PCK.

Kolejna okazja do wręczenia dzieciom wyprawek szkolnych nastąpi w dniu 12.09.2017r. o godzinie 18.00, podczas finałowego koncertu charytatywnego „Podaruj Dzieciom Serce”. Wydarzenie to odbędzie się w Hali ŁUCZNICZKA, gdzie w tym roku wystąpi znany i lubiany przez rzeszę fanów wokalista Michał Szpak wraz ze swoim zespołem.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW BYDGOSZCZY DO UDZIAŁU W AKCJI WYPRAWKA DLA ŻAKA ORAZ W KONCERCIE PODARUJ DZIECIOM SERCE :)


23.08.2017 - Wyprawka dla Żaka - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK z dumą ogłasza, że PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. przyłączyło się do akcji „Wyprawka dla żaka” oraz koncertu wieńczącego zbiórkę art. szkolnych dla potrzebujących dzieci „Podaruj Dzieciom Serce”. Dziękujemy w imieniu żaków !

23.08.2017 - Wyprawka dla Żaka - Totalizator Sportowy

Mamy przyjemność poinformować, że do akcji „Wyprawka dla żaka” oraz koncertu wieńczącego zbiórkę art. szkolnych dla potrzebujących dzieci „Podaruj Dzieciom Serce” włączył się TOTALIZATOR SPORTOWY. Dziękujemy w imieniu dzieci!

18.08.2017 - Pomoc dla poszkodowanych

Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Bydgoszczy apeluje o pomoc finansową dla poszkodowanych z naszego regionu, których gospodarstwa i domy w wyniku ostatniej nawałnicy zostały uszkodzone. Każdy z nas mógł doświadczyć następstw tego żywiołu. Pomóżmy!!! Wpłaty można dokonywać na konto PCK :

PL16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem BURZA oraz miejscowość, dla której ma być przekazana darowizna.

Zebrane środki przeznaczymy na pomoc w odbudowie zniszczonych domostw.
Najbliższy kurs: 2-3.12.2017

Ilość wejść na stronę od 30.05.2011: